Hakkımızda

Dgn Mağazacılık  (DOĞAN ÇANTA )  1991 yılında "Talip DOĞAN ve Kardeşleri " ın girişimleri ile küçük bir çanta mağazası ile sektöre ve mağazacılık hayatına yenilikler katmak ve basamakları hızlı adımlarla çıkarak zirveyi elde edip ve hep zirvede kalmak adına atılan ilk adımdır.

Kısa bir zaman akışından perakende mağazacılık alanında yaptığı yenilikler, müşterilerine sunduğu ürün yelpazesi, vazgeçilmez modelleri ve bir çok seçkin markaları ile DOĞAN ÇANTA çok telaffuz edilen ve aranan bir mağaza olmuştur. 
Üniversite gençliğinden gelen yoğun istekleri dikkate alarak KAMPÜS şubesini hayata geçirir. Farklı bölge ve illerden gelen istekleri de önemseyerek imalat sektörüne yönelip kendi bünyesinde oluşturduğu DGN, ACTİVİA,TARAFTARYA ve MERAZDO markalarını özenle seçilmiş materyalleri, kaliteli aksesuarları titiz bir işçilikle birleştirerek bugünkü trend modellerini yurt içi ve yurt dışında üretimini gerçekleştirip ülke içinde ve ülke dışındaki seçkin mağazaların raflarına girmeyi başarmıştır.

2003 yılında gerçek deriden el işçiliği ile 95 günlük uzun bir çalışmanın sonucu olarak dünyanın en büyük çantasını imal ederek GUİNES Rekorlarına girmek için tüm başvurularını yapmıştır.
2004 yılında merkez giyim mağazası açılışı
2005 yılda Türkiye''nin en büyük çanta SHOWROOM binasının açılışını gerçekleştirerek sektörde farklı bir vizyon ve farklı bir bakış açısı getirmiştir.
2006 yılında Kipa avm mağazası açılışı ( ayakkabı çanta)
2008 yılında Kampüs 2. giyim mağazası açılışı2010 yılında Sportive mağazası açılışı (Adidas, Nike,Puma, Converse,Lacoste,Reebok, New balance, Onitsuka Tiger Jack wolfskin )
2012 yılımda +plus mağazası 1400 m2 (Ayakkabı,Çanta Giyim:)
2012 yılında +plus sportive mağazası
2013 yılında internet mağazası www.dogancanta.com.tr hizmete girmiştir.